menu close

Parlament zasedal s vedením kraje

Tisková zpráva, 10. března 2017

Parlament zasedal s vedením kraje

Plzeň – Krajský parlament dětí a mládeže Plzeňského kraje (KPDM PK) již brzy oslaví rok od jeho založení. K této příležitosti požádal parlament o možnost jednání s vedení kraje.

V pátek 3. března 2017 se od 10. hodiny dopolední v prostorech Krajského úřadu Plzeňského kraje uskutečnilo osmé zasedání KPDM PK, na které se dostavila i Mgr. Ivana Bartošová, náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu, spolu s Mgr. Irenou Kroftovou, vedoucí oddělení mládeže a sportu. Při tomto setkání měl parlament poprvé možnost představit se novému vedení kraje a seznámit ho tak se svou činností v uplynulém roce. Zároveň byla diskutována dlouho zvažovaná Anketa pro středoškoláky, jejíž případná realizace je stále nedořešená. O anketě jsme hovořili s vedením kraje, doposud jsme  nedohodli  téma a záměr, jehož by se tato anketa měla týkat. S paní náměstkyní jsme taktéž diskutovali na různá témata týkající se studentského života a školství, například „pamlskovou vyhlášku“, bezpečnost na školách, či povinnou maturitu z matematiky.

Místopředseda Jakub Štěpánek seznámil všechny přítomné s přihlášením našich nových webových stránek do soutěže Junior Erb, které se mohou zúčastnit všichni mladí lidé do 19 let, kteří vytvořili web zaměřující se na aktivitu spojenou s obcí či případně se zájmovým oddílem.

Od Bc. Evy Tischlerové, ředitelky SVČ RADOVÁNEK, jsme vyslechli mnoho zajímavých a přínosných rad, s jejichž pomocí můžeme snáze naplánovat a zorganizovat akce pořádané KPDM PK. Hlavním bodem bylo obecné sestavení strategického plánu na následné období.

Celé zasedání trvalo déle než jsme očekávali, jelikož všichni zúčastnění byli velmi zaujatí tématem a motivů k hovoru bylo mnoho. Nestihli jsme probrat další podnětná témata z důvodů nedostatku času. Předsedkyně proto ukončila zasedání těsně před 13. hodinou.

 

Kontakt:

Amáta Vohradská

Předsedkyně KPDM PK

parlament@radovanek.cz

http://parlament.radovanek.cz

Tisková zpráva v PDF formátu je k dispozici zde.

Zápis ze zasedání je k dispozici zde.

1 komentář u „Parlament zasedal s vedením kraje“

Komentáře nejsou povoleny.