menu close

Navštívili jsme velvyslance v MiniMünchen

Parlament dostal nabídku na spolupráci v rámci projektu MiniPlzeň. Tento projekt bude navazovat na úspěšný ročník MP2015 a jelikož se na něm podílí SVČ RADOVÁNEK, vyvstala otázka ohledně výpomoci parlamentu. Dva členové – Jakub Štěpánek a tajemnice KPDM Kateřina Farková se 12. srpna 2016 účastnili zájezdu do „MiniMünchen“, které je vzorem Plzeňské verze. 

Cílem projektu je rozvoj „samostatnosti a zručnosti“ dětí. Jeho hlavní myšlenkou je umožnit dětem vyzkoušet si „svět dospělých“. V městečku funguje vlastní měna, kterou si děti mohou vydělat „odpracováním“ určitého počtu hodin na stanovištích. Za ní si pak mohou koupit skutečné výrobky či pokrmy. Zajímavým faktem je, že mají děti možnost dokonce postavit opravdové stavby z dřeva, zkusit si práci v hodině, či natáčet krátké filmy pro kino.

V Mnichově se naši zástupci potkali s mladými účastníky minulého ročníku, kteří na této akci fungovali jako „velvyslanci za MiniPlzeň“. Probrali s nimi rozdíly MiniPlzně 2015 a MiniMünchen 2016. Zároveň si sami na vlastní kůži vyzkoušeli jak takováto akce probíhá a vyzpovídali několik organizátorů letošního projektu. 

Více informací se dovíte na webových stránkách miniplzen.eu.

Napsat komentář